NAGRODA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

NAJBARDZIEJ EDUKACYJNE MUZEA W POLSCE

Dnia 18.05.2009 nastąpiło podsumowanie konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2008. Konkurs ten organizowany jest corocznie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem w polskim muzealnictwie. Nagrody zostały wręczone w Zamku Królewskim w Warszawie w sali balowej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, jako jedyne muzeum z województwa śląskiego spośród wszystkich zgłoszonych obiektów, znalazło się w gronie nagrodzonych w kategorii "Programy Edukacyjne, Oświatowo - Wychowawcze i Promocyjne" obok takich obiektów jak Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Narodowe w Warszawie .
Muzeum Chleba otrzymało również wyróżnienie za wydarzenie muzealne roku 2008 dnia 19.05.2009 r. w kategorii "dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego" przez Marszałka Województwa Śląskiego za projekt pt. "Odtworzenie starej piekarni i realizacja nowej ekspozycji – podsumowanie dziesięcioletniej działalności Muzeum Chleba".

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »