Recenzja z Koncertu Karnawałowego w Muzeum Chleba,

"Usta milczą, dusza śpiewa"

Dnia 14.01.2010r. o godzinie 17.00 w naszym muzeum odbył się Koncert Karnawałowy pod patronatem Burmistrza Miasta Radzionków na rzecz Adriany Nowak, chorej na bardzo rzadki nowotwór kręgosłupa, odporny na chemioterapię i radioterapię. Celem koncertu była zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji tarnogórzanki, która walczy z chorobą. Jak sama mówi: "Jestem szczęśliwa i kocham swoje życie. Kocham je takim, jakie ono jest, pomimo choroby... I będę o nie walczyć z całych sił...".
Z pomocą przyszli organizatorzy koncertu i artyści, których mieliśmy przyjemność usłyszeć podczas tego wieczoru. Mogliśmy posłuchać przebojów muzyki klasycznej i popularnej, najpiękniejszych melodii operetkowych oraz pieśni neopolitańskich. Wykonawcami koncertu byli popularni i lubiani artyści: Sabina Olbrich (sopran), Hubert Miśka (tenor), siedemnastoletni fortepianista Filip Horki oraz harfistka Marta Gargas. Wystąpił także kwartet smyczkowy muzyków Opery Śląskiej. W drugiej części imprezy wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek, zwycięzca II edycji show telewizyjnego "Mam talent".
Na koncercie dopisała frekwencja gości. Przyszli ludzie, zarówno tacy, którzy dobrze znają i kochają Adrianę oraz Ci, którzy chcieli poznać jej historię, wesprzeć ją duchowo i materialnie. Wśród zaproszonych gości znalazł się Burmistrz Miasta Radzionków, pracownicy instytucji kulturalnych, właściciele firm powiatu tarnogórskiego i wielu innych. Na samym koncercie zabrakło niestety Pani Adriany, która nie pojawiła się z powodu złego samopoczucia, ale z pewnością myślami była z nami.
W czasie koncertu odbyła się także aukcja obrazów namalowanych przez studentów i przekazanych na rzecz Pani Adriany.
Po koncercie właściciel muzeum Piotr Mankiewicz zaprosił wszystkich gości na zwiedzanie połączone z poczęstunkiem.
Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć u siebie tak wspaniałych artystów oraz pomóc w organizacji tej imprezy.
Pani Adrianie z całego serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do samodzielności.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie.


« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »