Regionalny Konkurs Najsprawniejszy w Zawodzie Piekarz

W Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek corocznie odbywa się Regionalny Konkurs "Najsprawniejszy w Zawodzie Piekarz". I tak było także w tym roku. W środę tj. 14 marca odbył się u nas konkurs, w którym uczestniczyła młodzież z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 8 w Bytomiu. W dwóch kategoriach uczestniczyło ośmiu kandydatów do tytułu najsprawniejszgo piekarza, a jury, w którego skład wchodzili wybitni piekarze: Tadeusz Bączkowicz, Piotr Klimza oraz Tadeusz Kwapisz wyłoniło najlepszych. Konkursowi towarzyszyły występy młodzieży nawiązujące do tradycji i zwyczajów śląskich. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Miasta Bytom.

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »