Szlak Zabytków Techniki, a Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

Nasze Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek współtworzy Szlak Zabytków Techniki - już dziś możecie odwiedzić nas ponownie, tym razem w ramach konkursu "PODRÓŻUJ PO SZLAKU", podczas którego należy zebrać pieczątki dziesięciu dowolnych obiektów przynależących do znanej już na Śląsku marki. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: http://www.zabytkitechniki.pl/pl/t/Podrozuj_po_Szlaku .

Szlak również stale się rozwija, przyjmując w swoje szeregi wciąż nowe obiekty - dzięki czemu od niedawna turyści podróżujący śladami charakterystycznych oznaczeń informacyjnych mogą zobaczyć siemianowicki Park Tradycji, który w grudniu gościł u siebie przedstawicieli wszystkich szlakowych obiektów. Jednak organizatorzy nie tylko dbają o wspólną reklamę, oznaczenia, czy tworzenie projektów wycieczek. Pomimo, że każdy z obiektów pozostaje niezależną instytucją, działającą według własnych reguł, organizatorzy starają się o wzrost jakości zwiedzania poprzez szkolenia pracowników, ujednolicanie systemów informacyjno - promocyjnych, ale również i stawianie konkretnych wymagań każdemu z obiektów. Tutaj warto podkreślić, że Muzeum Chleba cieszy się renomą również pośród członków Szlaku, o czym świadczą choćby wysokie oceny, które zostały nam przyznane na równi z tak znanymi obiektami jak Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach czy Kopalnia Guido w Zabrzu. Podobne wyznaczniki punktowe wiążą się z chęcią, z jednej strony, doskonalenia każdej z instytucji, z drugiej z ścisłym określeniem możliwości spełniania potrzeb kulturowych i rozrywkowych odbiorców każdego z obiektów. Fakt, że oceniono nas tak wysoko jest niezwykłym zaszczytem, ale także wiąże się z olbrzymią pracą włożoną w muzeum - pracą wykonywaną przecież dla zwiedzających, żeby chętniej wracali w nasze progi.

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2019

30-08-2019

Serdecznie zapraszamy na

Europejskie Dni Dziedzictwa 2019

...
zobacz wiecej »

INDUSTRIADA 2019

16-04-2019

Na tegoroczną, jubileuszową X edycję INDUSTRIADY

zapraszamy w sobotę 8 czerwca 2019 r. 

Bawmy się wspólnie na INDU-balu! ZAPRASZAMY!

...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »