V MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA Z ASTRONOMII I ...

W dniach 25 sierpnia do 4 września br., po raz pierwszy w Polsce, odbyła się Miedzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki. Organizatorem tej imprezy było Planetarium Śląskie w Chorzowie.

W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 31 drużyn z 29 krajów – 151 zawodników oraz 73 liderów i obserwatorów z takich krajów, jak: Bangladesz, Białoruś, Boliwia, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Kolumbia, Chorwacja, Czechy, Egipt, Grecja, Węgry, Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Korea Południowa, Litwa, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Singapur, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Turcja, Ukraina oraz Polska.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z atrakcjami regionu śląskiego. Odwiedzili sześć miejsc w tym nas. W zwiedzaniu naszego obiektu uczestniczyło ponad 80 osób.

Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy i zorganizowaliśmy małą "olimpiadę". Każdy uczestnik otrzymał, znaną naszym gościom, łamigłówkę. Najlepsi okazali się Polacy, którzy jako pierwsi posadzili jeźdzców na koniach.

 

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »