ZAPRASZAMY WYCIECZKI

Muzeum Chleba zostało otwarte w 2000r. Już od pierwszego roku działalności cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystarczyły informacje ustne nauczycieli, a muzeum było pełne. W pierwszym roku odwiedziło nas ok. 40 tysięcy osób, głównie młodzież do lat 15, ale także równie zachwycone przedszkolaki i emeryci.
Ponieważ młodzież wyjeżdża w góry, przejeżdża drogą krajową nr 1, 8 i 94, dobrze by było, aby zaplanowali postój w Muzeum Chleba, a nie np. na stacji benzynowej, gdyż kierowca musi mieć przerwę w pracy.
Dlatego pragniemy przekazać materiały informacyjne o Muzeum Chleba i Szlaku Zabytków Techniki do placówek oświatowych. Ponieważ materiały te drukowane są z własnych małych środków muzeum, prosimy o podanie ilości szkół i przedszkoli, które są w gestii oświaty i posiadają przegródki, w których można umieścić te materiały. Poza tym przekażemy książkę z płytą DVD, aby zapoznać naczelników oświaty z obiektem i wartościami, które przekazujemy dzieciom i młodzieży.

« powrót na stronę główną

Wydarzenia »

INDUSTRIADA 2018 :-)

15-07-2016

Po raz kolejny udana impreza pod szyldem INDUSTRIADY

Dziekujemy za przybycie i zapraszamy Was ponownie :-)

9 czerwca 2018 roku.

 

...

zobacz wiecej »

Strój rozbarski

10-09-2015

 

Zdjęcie wykonano na błonie AGFA w 1919 roku. Autorem zdjęcia jest Amerykanin Julius Hollos, który prawdopodobnie pochodził z Bytomia. Zdjęcie przedstawia rodzinę Spyrów: ojciec rodziny-Piotr, widoczny na zdjęciu ukończył prawo administracyjne, był kamienicznikiem- Franciszkę oraz córki Otylia Spy...
zobacz wiecej »
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »